IADE VE DEĞİŞİM

 

Mesafeli sözleşmelerde tüketici, 7 yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir, satın almış olduğu mal veya hizmeti iade edebilir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde firmamıza ait info@lalagil.com  adresine e-mail yolu ile bildirmesi ve teyidini alması gerekmektedir. 

Cayma hakkı / İade hakkı süresi, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde, tüketicinin malı teslim aldığı günden itibaren işlemeye başlar. 

Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde yer alan koşullar geçerlidir.

 

Cayma Hakkını Kullanma / İade prosedürü


  1. İade etmek istediğiniz ürünü mutlaka size gönderildiği şekilde orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte iade etmelisiniz. Aksi halde orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybolmuş ürünler, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.
  2. İade etmek istediğiniz ürünü kırılmayacak, size gönderildiği şekilde paketlemeniz gerekir. Aksi halde iade talebiniz kabul edilmemektedir.
  3. İade etmek istediğiniz ürün için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ancak bu hizmetten faydalanmak için size ürünü ulaştıran kargo firması ile "NARA ENDÜSTRİYEL TASARIM SAN. ve DIŞ TİC.LTD.ŞTİ" adına gönderim yapmanız gerekir.
  4. Size ürünü ulaştıran kargo şirketi dışında gönderim yapmanız durumunda ise kargo ücreti size aittir.İlgili kargoya ulaşarak ya da tarafımızdan yardım isteyerek İade ürün gönderimi yapmanız neticesinde ücretsiz kargo hizmetinden faydalanacaksınız. Aksi halde kargo ücreti ürün iade tutarınızdan düşümü yapılarak tarafınıza ücretlendirilecektir.
  5. Kişisel hijyene dayalı ve tek kullanımlık ürünler iade alınmamaktadır. 
  6. Ürün görselleri kullanılan cihazlara göre (tablet,bilgisayar,telefon...vs gibi) renk ve ton farklılıkları gösterebilir.
  7. Ürün iadeniz eksiksiz ve hasarsız şekilde tarafımıza ulaştıktan sonra ürün iade bedeliniz yapmış olduğunuz ödeme kanalı ile tarafınıza iade ya da isteğiniz doğrultusunda indirim kuponu olarak kullanabileceksiniz. Özel ölçü ve kişiye özel siparişler iade alınmamaktadır.
  8. Kargonuzu teslim almadan önce lütfen dışından kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal olmayan bir durum gözlemlerseniz kargo yırtılmış, ezilmiş , açılmış ve/veya ....vs zabıt tutturarak kargonuzu kargo görevlisine iade ediniz.
  9. Kredi kartı ile ilgili satışlarda, yazılı talimatımız / e-mailinize istinaden işleme alınmaktadır.
  10. Kapıda ödeme, havale ve nakit ödemelerde ise iade ürün teslim alındıktan sonra 3 iş günü içerisinde ürün iade bedeliniz hesabınıza iade edilecektir. Lütfen kendi banka ve hesabınızdan takip ve kontrol ediniz.
  11. Lütfen İade ve değişim için info@lalagil.com talebiniz ile ilgili e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.